Księga gości

Andrzej

Zapraszam do odwiedzenia mojej strony "W świecie starych lamp górniczych", na której chcę pokazać skromną kolekcję starych lamp i innych przedmiotów związanych z tematyką górniczą.

Bogus

Pozdrawiam wszystkich pracownikow emerytow absolwentow szkoly gorniczej i naszych jeszcze zyjacych nauczycieli. Patrzac na te zdjecia lza kreci sie w oku powracaja wspomnienia z mlodosci.
Bogus Mura 1981 - 1984 szkola gornicza wychowawca Sytnikow
1984 - 1989 Gornik (Przewoz na 250 Steiger sp. Modzelewski potem komora regeneracji Piecha Piotr i Wita Gerhard)

Gilod

Bardzo fajna działalność. Takie kluby aktywnych seniorów powinny działać wszędzie. Jak człowiek po emeryturze ma zajęcie to wychodzi mu to tylko na lepsze. Chwali się takich ludzi, którzy mimo upływu lat nie tracą zapału i chęci do działania.

Gabi

Przepracowałam kilka lat na zakładzie przeróbczym, głównie na taśmie przebierczej, wywrotach, potem na brykietowni. Nie wiedziałam że kopalnia ma taką ciekawą historię. Szkoda że nie ma nic o przeróbce zwłaszcza tej starej jak sortownia i płuczka. Brak tu również zdjęć od środka by pokazać wnukom gdzie babcia kiedyś fedrowała. Pozdrawiam przeróbkorzy.

Adam J.

Bardzo ciekawa witryna, ciekawe zdjęcia, interesujące informacje. Już za rok Jankowice będą obchodziły 100. rocznicę istnienia.

Krzysztof_35

Dnia 4 listopada, pod ziemią, na zawał serca zmarł nasz przyjaciel z KWK Jankowice. Niech spoczywa w pokoju...

marcolek

Pamietam, ze oprowadzali nas po kopalni, miedzy innymi maszyna parowa i izba tradycji czy jakos tak. Wiem ze maszyny juz nie ma, a co z eksponatami kopalnianymi?

Eterno Vagabundo

Na grubie za sztajgra miołech szczynści być.
I bez toż, terozki, wiym jako mom żyć. 
Jużech na pyndzyi, jak sami widzicie,
Przez pisanie wierszy umilom se życie.
Wy też chopy robcie to co poradzicie,
Bo yny se bez to, życie przedłużycie.

Eda z Liévin

Dawno temu, na poczatku lat 70-tych fedrowalem na pluczce. Byli tam starsi wiekiem przerobkarze, bardzo zyczliwi mlodym, po szkole. Milo ich wspominam, chociaz wiem ze wielu z nich juz nie zyje. Szczesc Boze!

Zbigniew Kula

Bardzo ciekawa strona. Będę śledził. Pozdrawiam serdecznie

Romet

Pozdrawiam wszystkich z Zakładu Przeróbczego ! \"Niech Żyje Nam Górniczy Stan\" ps. świetna stronka

Mariusz

Super strona, szkoda że nie posiadasz mapek, ale i tak wiadomości nietuzinkowe. Dzięki i pozdrawiam :)

Janusz

Pozdrawiam pracujących i byłych pracowników kopalni, a przede wszystkim Janka Fedorczuka rzeżbiarza z którym przepracowałem parę ładnych latek na dole.

Poplek

Witam. Pracowałem na kopalni od 1964 do 1996, wpierw na dole a następnie na bylej Brykietowni. Szkoda że zachowało się tak mało dokumentacji fotograficznej z tamtego okresu. Gratuluję znakomitego pomysłu na stronę. Pozdrawiam serdecznie wszystkich bylych "Brykieciorzy".

Jan

23 Lata Pracowałem Na Szybie 6. Pamiętam Jak Co Roku Dzięcioł Stukał W Lampę Obwieszczając Początek Wiosny. Wspaniała Praca Tedeuszu Gratulacje.

Łukasz M.

Świetna stronka, pracuję na tej kopalni 3 lata a tutaj mogę zaczerpnąć wiedzy na temat naszej kopalni i jej dziejów :)

ewa

Pozdrawiam wszystkich góników i górniczki bez wyjątku z Kopalni Jankowice. Szczęść Boże!

kaz33

Robia na tej grubie już 22 lata. Fajno gruba. 0by jak najdłużej fedrowała, co by nowe pokolenie dobrych szleprów wychowała...

Krzychu

Kopalnia nowoczesna, a jednocześnie klasyczna :)

dpz

Naprawdę świetna stronka, bardzo interesuję sie naszą kopalnią, jej historią, mieszkam blisko niej w górniczej rodzinie i sam uczę sie na górnika. Całe moje życie to własnie ta gruba. Potrzebna mi była właśnie taka strona! Oby coraz bardziej się rozwijała i pęczniała od informacji. Pozdrawiam!

Strony