"INFORMATOR" Klubu Seniora przy SITG KWK „Jankowice” im. Leona Adamczyka

PAŹDZIERNIK 2023

Zakończyły się wakacje i różnego rodzaju wypoczynek. Członkowie Klubu Seniora wypoczywali i zażywali relaksu w różnych miejscach czy to na terenie Polski, jak i poza jej granicami.
Przyszła jesień, a z nią dalszy plan działalności Klubu Seniora.
Najbliższy wyjazd to 12.10.2023, godz. 11.00 w Galerii w Łukowie Śląskim gmina Gaszowice.
Zaproszenie dla nas wysłał starosta powiatu p. Damian Mrowiec i też będzie pani Elżbieta Pierchała – malarka kustosz tego miejsca i Galerii „Jan". Bez kosztów. Przejazd własnym transportem. Zabierajcie się do samochodów i jedźmy. Dla chcącego nic trudnego.!!!

•    Najbliższy wyjazd od 18-20.10.2023 to jest wyjazd już tradycyjny z całą grupą do Poronina do domu wczasowego „Za Lasem” i skorzystania z ciepłych źródeł w Szaflarach. Znowu będzie radośnie i wesoło. Na wieczorku będzie czas i zabawa „westernowa – Dziki Zachód”. Pomysł tego wieczoru wymyślili jak zwykle Ula i Andrzej Janikowie. D.J. kolega Andrzej zadba o muzykę. 

•    27.10.2023 - Po powrocie zabieramy się za kiszenie kapusty. Zapisy u naszego skarbnika kolegi Franka.

•    05.11.2023 – wyjazd do teatru w Rybniku – komedia „Kolacja dla głupca”.

•    06.11.2023 Klub Seniora oraz jego członkowie i przyjaciele są zaproszeni na „II Zaduszki Klubowe”.
Jest to wieczór refleksji i zadumy, nie wyobrażam sobie, żeby mogło kogoś zabraknąć w takim dniu.  Na tym spotkaniu przywołamy pamięcią naszych klubowych kolegów. Nasze koleżanki pod dyrekcją Anielki Sobik uświetnią to spotkanie poezją i myślami nad minionym czasem. Oprawą muzyczną będzie gra na Fletni Pana wykonaną przez panią Katarzynę Szymik. Będzie poczęstunek i coś słodkiego.
Napisałam skromne  „Wspomnienia” o naszych kolegach. Jest kilka wydrukowanych egzemplarzy, zapraszam do zakupienia tej książeczki (15,00 zł) Całość zorganizowała Irena Adamczyk. Zapraszamy z osobami towarzyszącymi.

•    Jeżeli dalej sięgać to następnym ważnym punktem w „Planie Pracy Klubu” jest 16.11.2023 Biesiada Barbórkowa w „Arce” poprzedzona jak co roku Mszą Św. w parafii św. Barbary. Będzie to tradycyjna „Biesiada Barbórkowa”. Następna niespodzianka – artystka Małgorzata Golan wykona dla nas wszystkich - naszych Panów Górników, zaproszonych gości wiązankę tańca flamenco. Zaprosiłam panią,  przyjęła zaproszenie i z tego powodu bardzo się cieszę, że mogę zrobić coś dla naszego Klubu Seniora. Zapraszamy Klubowiczów z osobami towarzyszącymi, jak również gości chętnych się bawić razem z nami. Do tańca będzie przygrywać orkiestra.

Nasze Klubowe Informacje są i będą umieszczane na stronie „Jankowice naszo gruba” w zakładce Aktualności Klubu Seniora.

              Kontakt tel. 600 82 90 12,  e-mail adamtech@poczta.onet.pl
              Adamczyk Irena - sekretarz Klubu Seniora przy SITG KWK „Jankowice” im. Leona Adamczyka.

SIERPIEŃ 2023

Członkowie Klubu Seniora przy SITG KWK „Jankowice” im. Leona Adamczyka po przyjeździe z wczasów w Pogorzelicy i Rewalu, w pełni sił znowu spotykają się na comiesięcznym Zebraniu, na którym będą omawiane plany związane ze spotkaniami i wycieczkami w drugiej części roku kalendarzowego. 
I tak już zaplanowane są następujące spotkania i wycieczki. Omówienie tych imprez odbędzie się na sierpniowym zebraniu.
Co nas czeka?

•    07.08.2023 – na comiesięcznym zebraniu będą omawiane bieżące sprawy, wieści i wiadomości dotyczące Klubu Seniora. Będą też gratulacje dla pary Anny i Jana Pyka z okazji 40 lat małżeństwa – będą obchodzić Rubinowe Gody.

•    04.09.2023 – Zapraszamy wszystkich kolegów i koleżanki z Klubu Seniora na zebranie wrześniowe. Będą poruszane bieżące sprawy i odbędzie się pogadanka na temat pszczół i uli w świerklańskiej pasiece oraz o produkcji świec i mydełek. SERDECZNIE ZAPRASZAMY Będzie ciekawie. 

•    12.09.2023 - Wycieczka jednodniowa do Istebnej i Koniakowa ze zwiedzaniem zabytków „góralszczyzny”, muzeum koronek, obiad w karczmie na Ochodzitej, zwiedzanie Goczałkowic i Ogrodów Kapiasa. Wycieczkę poprowadzi p. przewodnik Ewa Gatnar.

•    14.09.2023 – Pożegnanie lata. Spotkanie kolegów i koleżanek w Sali „Strzelnicy” o godz. 16.00. Wspomnienia i relacje z pobytu na wczasach w Rewalu, Pogorzelicy i inne. Wieczorek zorganizują kol. Ula i Andrzej Janikowie. Będzie poczęstunek i tańce.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tych spotkaniach.
Płatności proszę zrobić u kol. Franciszka Groborz – naszego skarbnika.

•    Zapraszamy do domku na apiterapię.

Wszystko zrobię dla Klubu Seniora przy SITG KWK „Jankowice” im. Leona Adamczyka żeby tylko ten nasz Klub Seniora żył i mogły się odbywać zebrania, spotkania i inne okoliczności - to ja Irena Adamczyk prywatnie kupiłam i podarowałam 60 filiżanek z podstawkami do kawy. Nie będzie już problemu z brakiem i noszeniem filiżanek.  

Żyjmy chwilą, bo powtórek w życiu nie ma.

              Kontakt tel. 600 82 90 12,  e-mail adamtech@poczta.onet.pl
              Adamczyk Irena - sekretarz Klubu Seniora przy SITG KWK „Jankowice” im. Leona Adamczyka.

MAJ 2023

Już mamy miesiąc maj i znowu zebranie naszego Klubu Seniora dnia 08. 05.2023 o godz. 16.00. Zebranie poprowadzi kol. prezes Joachim Pyka.

I Co nowego??
Na zebraniu zostaną omówione sprawy bieżące naszego Klubu Seniora.
 
Tematem poruszanym na tym spotkaniu jest podsumowanie wycieczki do Wieliczki, Dobczyc i Lanckorony. Wycieczka była prowadzona przez panią Ewę Gatnar, bardzo dobrą przewodniczkę, oddającą wszystkie wiadomości na dany temat. Z tego miejsca dziękujemy kol. Ewie Groborz za tak perfekcyjne zorganizowanie tego wyjazdu, a było do pokonania wiele przeciwności. Przy okazji chcę wspomnieć, że na jesieni myślę, we wrześniu zostanie zorganizowana  wycieczka jednodniowa „Poszukiwanie Złotej Polskiej Jesieni” – Wisła, Istebna, Koniaków Trójstyk, Goczałkowice Zdrój i Ogrody Kapias.

Następnym bieżącym tematem, który się odbędzie w maju, to „Majówka 2023”. W niepewną  i niewyraźną pogodą  „Majówka” odbędzie się dnia 11.05.2023 w sali „Strzelnica” z muzyką, tańcami  i dobrym jedzeniem przygotowanym przez małżeństwo kol. Andrzeja i Ulę Janik.

Można się jeszcze zapisywać, bo nie można stale siedzieć w swoich 4 ścianach. Starajmy się uczęszczać na zebrania.
 
Mamy też zacne jubilatki, które obchodziły w kwietniu swoje urodziny. Chcemy im złożyć życzenia STO LAT i wręczyć symboliczny kwiatek, a są to koleżanki:
Pluskota Danuta,  Lucyna Wawoczny, Horak Czesława, Szymura Weronika i Bulenda Helena.

Wycieczka wielodniowa do krajów nadbałtyckich LITWA – ŁOTWA – ESTONIA- SZWECJA – FINLADIA doszła do skutku i ruszamy w drogę na zwiedzanie 20.05.2023. W tym zwiedzaniu uczestniczą członkowie Klubu Seniora przy SITG KWK „Jankowice” im. Leona Adamczyka. Współorganizatorem tego wielkiego „wypadu” jest kol. Irena Adamczyk.

W przyszłym miesiącu czerwcu dnia 05.06.2023 o godz. 16.00 na zebraniu Klubu Seniora przy SITG „JANKOWICE” im. Leona Adamczyka zostaną poruszane bieżące sprawy i  odbędzie się Spotkanie z okazji „DNIA MATKI”. Drogie mamy, mamusie, mamuśki chociaż dzieci nam wyfrunęły z gniazda to zawsze mamy swoje dzieci i swoje święto, więc prosimy o przybycie. Panowie Członkowie Klubu przybądźcie ze swoimi Paniami, matkami swoich dzieci. Ilość miejsc ograniczona. Dzień ten ogłosiła i zorganizuje kol. Irena Adamczyk. Koszt tego wieczorku to koszt. 20,00zł. Będzie to słodki poczęstunek.U kolegi Franka Groborza – skarbnika proszę dokonać wpłat, bo musimy się policzyć

Kontakt tel. 600 82 90 12,  e-mail adamtech@poczta.onet,pl
Adamczyk Irena - sekretarz Klubu Seniora przy SITG KWK „Jankowice” im. Leona Adamczyka. 

MARZEC 2023

Już mamy miesiąc marzec i znowu zebranie naszego Klubu Seniora.
I co nowego??

Zebranie Klubowiczów  Seniora odbędzie się wyjątkowo  w dniu 02.03. 2023 roku. Zebranie poprowadzi prezes Joachim Pyka. 
Na tym zebraniu będą omawiane bieżące tematy i wyjazd do Poronina i Szaflar,        który odbędzie się w dniach 07.03.-09.-3 2023.
Informacje na temat wyjazdu na wczasy do Pogorzelicy Dom Wczasowy                    „Familijni” udzieli nam kol. Ewa Groborz. Zapytania i inne  ????

Omówienie i zaproszenie na kwietniowe zebranie członków Klubu Seniora dnia          03.04. wraz z żonami,  połączone z Podwieczorkiem Wielkanocnym – znowu              nowość!!! 
Omówienie i zapisywanie się na listę wyjazdu wycieczki jednodniowej, którą              planujemy w dniu 13.04.2023 na trasie Wieliczka – Ojców – Grota Łokietka.

 Prosimy o zapisywanie się na listach na inne klubowe imprezy u naszego                  Skarbnika kol. Franka Groborza.

              Kontakt tel. 600 82 90 12,  e-mail adamtech@poczta,onet,pl
Adamczyk Irena - sekretarz Klubu Seniora przy SITG KWK „Jankowice” im. Leona Adamczyka. 

LUTY 2023

Co nowego w Klubie Seniora w dniu 06.02. 2023 roku. Comiesięczne zebranie poprowadzi prezes Joachim Pyka.

Podziękowanie

W dniu 08.12.2022 odbył się „Opłatek” Klubu Seniora w „Arce” w Jankowicach.  Nie był to zwyczajny wieczór. W czasie trwania spotkania opłatkowego prowadzonego przez panią Mirelę Szutka z gitarą i kol. Anielę Sobik – słowo poetyckie i śpiewanie kolęd przez uczestników została przeprowadzona brawurowo akcja na Fundację „Życie z rakiem” dla Katarzyny Adamczyk, córki naszych kol. Heleny i Stanisława Bulendów. Zbiórka przyniosła miłe oczekiwania i zadowolenie z działalności klubowej „Galeryjki”. Z tego miejsca chciałabym serdecznie podziękować koleżankom Ewie Groborz, Ani Pyka, Bogusi Kobel, Uli Janik i Jance Grudzień, bez których byłoby to niemożliwe. Ich złote ręce wytworzyły piękne rzeczy, które cieszyły oczy i powodowały spontaniczność.

W roku 2023 serdecznie witamy kolegów, koleżanki, przyjaciół i sympatyków Klubu Seniora przy SITG KWK „Jankowice” im. Leona Adamczyka.

Serdecznie zapraszamy do nas i prosimy o zapisywanie się. Każdy znajdzie coś miłego i coś dla siebie. W Klubie Seniora panuje spokojna i miła atmosfera. Gwarantujemy, że zadbamy o dobrą zabawę i spotkania na wycieczkach, ogniskach, wyjazdach na imprezy oraz wczasy krajowe i zagraniczne. U nas w Klubie Seniora to wszystko znajdziecie.

Echa Spotkania Noworocznego Klubu Seniora z żonami już przeminęły i nadszedł miesiąc luty, w którym na nowo trzeba zacząć pracować nad planami i zamierzeniami na rok 2023. Plany mamy ambitne i musimy wspólnie z zarządem temu sprostać.

W miesiącu lutym planowana jest „Wieczornica na Strzelnicy” (09.02.2023) o godz. 1600 i planowany jest wyjazd do TEATRU POLSKIEGO do Bielska-Białej na sztukę „Skąpiec” Moliera i występ aktorów tego teatru z piosenkami Krzysztofa Krawczyka. Wyjazd jest organizowany z okazji „WALENTYNEK”.

Omówiony też będzie wyjazd do Szaflar do Ciepłych Źródeł, który odbędzie się już niedługo, bo w marcu (07 - 09.03). Wyjazd połączony jest z okazji Dnia Kobiet i Wieczorem Cygańskim - (obowiązuje na wieczór cygański strój lub jego fragment).
      W dalszej części zebrania omówione zostaną plany na kwiecień – Śniadanie Wielkanocne i wyjazd na wycieczkę jednodniową do Wieliczki i Ojcowa – Grota Łokietka.
  
W miesiącu lutym w „Gazetce Klubowej” jest załączona prośba o wpłacanie 1,5% dla Katarzyny Adamczyk. Bądźmy otwarci na taki gest, bo to nic nie kosztuje. 

              Kontakt tel. 600 82 90 12,  e-mail adamtech@poczta,onet,pl
              Adamczyk Irena - sekretarz Klubu Seniora przy SITG KWK „Jankowice” im. Leona Adamczyka. 

LISTOPAD 2022

Co nowego w Klubie Seniora w dniu 07.11. 2022 roku?
Comiesięczne zebranie poprowadzi prezes Joachim Pyka.

1. W pierwszej części zebrania o godz.1600 odbędą się I Zaduszki Klubowe w historii XXII istnienia naszego Klubu Seniora.
Będzie to przedstawienie literacko-poetyckie dotyczące czasu przemijania. Wspomnienia o naszych kolegach przedstawi grupa litaracko-poetycka. Są to uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych z Rybnika pod kierownictwem pani prof. Ewy Tyc. Mamy też zaproszonych gości z tej Szkoły. Będą w nim wspominani nasi zmarli koledzy z Klubu Seniora, którzy odeszli już na wieczną szychtę. Będzie to wieczór zadumy i powagi.

Oni poznali już dwie tajemnice - tajemnicę życia i śmierci

+Leon Adamczyk, +Andrzej Grzonka, +Gerard Mrowiec, +Grzegorz Grudzień, +Józef Lebioda, +Jerzy Gunia, +Bronisław Pierchała, +Brunon Stężały, +Stefan Przeliorz, +Tadeusz Kuźnik, +Antoni Trzop, +Tadeusz Chwałka, +Leon Kuchcik, +Zdzisław Steciuk, +Stanisław Kolaniak, +Marian Maciejonczyk, +Waldemar Łukasik, +Jerzy Sobik, +Alojzy Maroszek, +Hubert Tudzież, +Edward Panczek, +Kazimierz Słapa, +Stefan Hładyk, +Andrzej Morgała, +Józef Panyło, +Edward Łopata, +Andrzej Hyła, +Alojzy Niesłańczyk, +Zygmunt Dronszczyk, +Jan Bizoń, +Zbigniew Madzia, +Krzysztof Wymysło, +Bronisław Karamon, +Antoni Ochojski.
Odeszło od nas już 34 kolegów klubowych, którzy zasłużyli na nasze wspomnienie.

2. W drugiej części zebrania prezes Joachim Pyka zaprosił gościa specjalnego – pana Jana Szymiczka – Naczelnego Inżyniera KWK „Jankowice”.

3. Będą także przedstawione i omówione bieżące sprawy dotyczące propozycji wczasów krajowych, zagranicznych, wycieczek po Polsce czy też po Europie.

4. W dniu 12 listopada 2022 r. jest zorganizowany wyjazd do Teatru Ziemi Rybnickiej w Rybniku na przedstawienie pt. „10 Tenorów”. Śpiewają o kobietach, o miłości, o poranku, o wieczorze, o mamie, o zakrętach w biografii, nie boją się żadnych wyzwań wokalnych. To wyjątkowy koncert na którym i nas nie zabraknie!!!

5. Przygotowujemy się do wielkiego wydarzenia jakim jest Biesiada Barbórkowo-Andrzejkowa, która odbędzie 17.11.2022 r. w Domu Przyjęć „ARKA” w Jankowicach o godz. 17.00.
Biesiada będzie poprzedzona Mszą św. o godz. 15.00 w Rybniku Boguszowicach w kościele p.w. Św. Barbary za wszystkich żyjących członków Klubu Seniora i ich rodzin, jak i za zmarłych kolegów z Tego Klubu.
Dziękuję Wam wszystkim za obecność i bycie razem.
Spotykajmy się!!!

Kontakt tel. 600 82 90 12,  e-mail adamtech@poczta.onet.pl
Sekretarz Klubu Seniora przy SITG KWK „Jankowice" im. Leona Adamczyka.

PAŹDZIERNIK 2022

Co nowego w Klubie Seniora przedstawi prezes Joachim Pyka.

1. Prezes Klubu Seniora zaprosił Naczelnego Inżyniera KWK „Jankowice” pana Jana Szymiczka na zebranie 03.10.2022 i zaproszenie zostało przyjęte. Dowiemy się ciekawych wiadomości o naszej grubie będąc, na emeryturze.

2. Omówienie wyjazdu 12-14 października 2022 r. do ciepłych źródeł w Szaflarach, z pobytem w Poroninie D.W. „Za Lasem ”i zorganizowanie wieczorku o tematyce góralskiej oraz drugiego wieczoru na wesoło, o tematyce nauczycielskiej. Zabawa przy muzyce D.J. Andrzeja – referują Ula i Andrzej Janikowie.
Podczas pobytu na Podhalu organizatorzy przewidują wypad do Narodowego Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem i zwiedzanie tej świątyni. Jest to dzień 13.10 - Dzień Fatimski.

3. Omówienie i logistyka kiszenia kapusty już 27.10.2022. Tradycyjne już kiszenie kapusty w Klubie Seniora. Zapisy u naszego skarbnika kol. Franciszka – lista uczestników.
Tradycyjny już poczęstunek babką, kawą i coś na słono – przygotuje Irena A.

4. Klub Seniora przy SITG KWK „Jankowice” przygotowuje się do dwóch ważnych, sztandarowych wydarzeń jakimi są: Biesiada Barbórkowo-Andrzejkowa (17.11.2022) i Spotkanie Opłatkowe (07.12.2022). Nie może nas tam koledzy i koleżanki zabraknąć.

5. Po raz pierwszy w naszym Klubie Seniora odbędą się „Klubowe Zaduszki”. Będzie to wieczór zadumy i refleksji. Zaduszki odbędą się 07.11.2022 na „Strzelnicy” w poniedziałek o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich kolegów i koleżanki - członków Klubu Seniora z małżonkami. Wieczór zaduszkowy przygotują dla nas uczniowie Zespołu Szkół Technicznych z Rybnika – Technikum Górnicze. Jest to debiut organizacyjny takiego wieczoru Ireny Adamczyk, proszę o trzymanie kciuków. Przewiduje się też poczęstunek. Bardzo proszę o zgłaszanie się do skarbnika, aby złożyć symboliczną opłatę oraz policzyć ilu nas będzie.

6. Podsumowanie jednodniowej wycieczki do Pszczyny – pałac i Imielina – zwiedzenie winnicy „Patria” - goszczenie i degustacja w piwnicach winiarni u pana Jacka Penczka. Zabawa była przednia!

Zapraszamy sympatyków naszego Klubu Seniora o przyjście i zapisanie się w nasze szeregi.
Nasze Klubowe Informacje nadal będą umieszczane na stronie „Jankowice naszo gruba” w zakładce "INFORMATOR" Klubu Seniora.

Kontakt tel. 600 829 012    e-mail adamtech@poczta.onet.pl
Irena Adamczyk - Sekretarz Klubu Seniora przy SITG KWK „Jankowice" im. Leona Adamczyka.

WRZESIEŃ 2022

Co nowego w Klubie Seniora we wrześniu 2022

1. Powstał projekt, aby utworzyć i wydrukować dla każdego uczestnika zebrania „INFORMATOR”, co będzie omawiane na najbliższym zebraniu dnia 06.09.2022 roku, oraz na co miesięcznych zebraniach, na których będą przedstawiane propozycje spotkań, imprez i wycieczek.

2. 15.09.2022 – Zaproszenie na „Pożegnanie Lata” członków Klubu wraz z małżonkami na „Strzelnicy”. Będzie to spotkanie w pomieszczeniach z poczęstunkiem i tańcami. Poczęstunek  w formie wieczornicy w budynku za opłatą ……..(można przynieść coś wyskokowego.) Do tańca grał będzie D.J. Andrzej. Nie będziemy narzekać, jeśli pogoda nie dopisze !!
Zapraszamy zabawa będzie na „STO DWA”.

3. 21.09.2022 – Wycieczka jednodniowa do Pszczyny – zwiedzanie  Pałacu Książąt pszczyńskich, a potem przejazd do winnicy „Patria” w Imielinie. Jest to nowość. Nie było jeszcze takiej wycieczki.
Możemy zobaczyć jak zakłada się winnicę przez rodzinę śląską i wysłuchać opowieści o tym miejscu. połączone z degustacją win i ich zakup w klimatycznych piwnicach. Po drodze można wstąpić do zabytkowego kościoła p.w. Matki Bożej Szkaplerznej. Koszt wycieczki to 150,00zł. (transport, bilet wstępu do wnętrz pałacowych, zwiedzanie i degustacja w winnicy, po drodze obiad). Serdecznie zapraszamy do udziału w wycieczce.

4. Ogłoszenie wyborów uzupełniających, za zmarłego kol. Andrzeja Hyła, na stanowisko członka Zarządu Klubu Seniora, które odbędą się na zebraniu dnia 03.10.2022. Prosimy o dużą frekwencję i udział w wyborach.

5. Omówienie spotkania KISZENIE KAPUSTY, które odbędzie się 27.10.2022. Zapisy na uczestnictwo – lista. Będzie poczęstunek przygotowany przez p. Irenę Adamczyk, czyli tradycyjnie: kawa, babki, świeży chleb ze szpyrkom i ogórkiem.

Sekretarz Klubu Seniora SITG przy KWK „Jankowice” im. Leona Adamczyka – Irena Adamczyk 

 

Zobacz również:

Działalność kulturalno-rozrywkowa mgr inż. Leona Adamczyka w okresie pracy zawodowej

Działalność kulturalno-rozrywkowa mgr inż. Leona Adamczyka na emeryturze

Klub Seniora przy SITG KWK „Jankowice”

Kronika działalności kulturalno - rozrywkowej Klubu Seniora przy SITG KWK „Jankowice” w latach 2000 - 2016

Kronika działalności kulturalno - rozrywkowej Klubu Seniora przy SITG KWK „Jankowice” w latach 2017 - 2019

Podsumowanie działalności Klubu Seniora w latach 2000 - 2017

Prasa o Klubie Seniora

POWRÓT DO GÓRY