"INFORMATOR" Klubu Seniora przy SITG KWK „Jankowice” im. Leona Adamczyka

LISTOPAD 2022

Co nowego w Klubie Seniora w dniu 07.11. 2022 roku?
Comiesięczne zebranie poprowadzi prezes Joachim Pyka.

1. W pierwszej części zebrania o godz.1600 odbędą się I Zaduszki Klubowe w historii XXII istnienia naszego Klubu Seniora.
Będzie to przedstawienie literacko-poetyckie dotyczące czasu przemijania. Wspomnienia o naszych kolegach przedstawi grupa litaracko-poetycka. Są to uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych z Rybnika pod kierownictwem pani prof. Ewy Tyc. Mamy też zaproszonych gości z tej Szkoły. Będą w nim wspominani nasi zmarli koledzy z Klubu Seniora, którzy odeszli już na wieczną szychtę. Będzie to wieczór zadumy i powagi.

Oni poznali już dwie tajemnice - tajemnicę życia i śmierci

+Leon Adamczyk, +Andrzej Grzonka, +Gerard Mrowiec, +Grzegorz Grudzień, +Józef Lebioda, +Jerzy Gunia, +Bronisław Pierchała, +Brunon Stężały, +Stefan Przeliorz, +Tadeusz Kuźnik, +Antoni Trzop, +Tadeusz Chwałka, +Leon Kuchcik, +Zdzisław Steciuk, +Stanisław Kolaniak, +Marian Maciejonczyk, +Waldemar Łukasik, +Jerzy Sobik, +Alojzy Maroszek, +Hubert Tudzież, +Edward Panczek, +Kazimierz Słapa, +Stefan Hładyk, +Andrzej Morgała, +Józef Panyło, +Edward Łopata, +Andrzej Hyła, +Alojzy Niesłańczyk, +Zygmunt Dronszczyk, +Jan Bizoń, +Zbigniew Madzia, +Krzysztof Wymysło, +Bronisław Karamon, +Antoni Ochojski.
Odeszło od nas już 34 kolegów klubowych, którzy zasłużyli na nasze wspomnienie.

2. W drugiej części zebrania prezes Joachim Pyka zaprosił gościa specjalnego – pana Jana Szymiczka – Naczelnego Inżyniera KWK „Jankowice”.

3. Będą także przedstawione i omówione bieżące sprawy dotyczące propozycji wczasów krajowych, zagranicznych, wycieczek po Polsce czy też po Europie.

4. W dniu 12 listopada 2022 r. jest zorganizowany wyjazd do Teatru Ziemi Rybnickiej w Rybniku na przedstawienie pt. „10 Tenorów”. Śpiewają o kobietach, o miłości, o poranku, o wieczorze, o mamie, o zakrętach w biografii, nie boją się żadnych wyzwań wokalnych. To wyjątkowy koncert na którym i nas nie zabraknie!!!

5. Przygotowujemy się do wielkiego wydarzenia jakim jest Biesiada Barbórkowo-Andrzejkowa, która odbędzie 17.11.2022 r. w Domu Przyjęć „ARKA” w Jankowicach o godz. 17.00.
Biesiada będzie poprzedzona Mszą św. o godz. 15.00 w Rybniku Boguszowicach w kościele p.w. Św. Barbary za wszystkich żyjących członków Klubu Seniora i ich rodzin, jak i za zmarłych kolegów z Tego Klubu.
Dziękuję Wam wszystkim za obecność i bycie razem.
Spotykajmy się!!!

Kontakt tel. 600 82 90 12,  e-mail adamtech@poczta.onet.pl
Sekretarz Klubu Seniora przy SITG KWK „Jankowice" im. Leona Adamczyka.

PAŹDZIERNIK 2022

Co nowego w Klubie Seniora przedstawi prezes Joachim Pyka.

1. Prezes Klubu Seniora zaprosił Naczelnego Inżyniera KWK „Jankowice” pana Jana Szymiczka na zebranie 03.10.2022 i zaproszenie zostało przyjęte. Dowiemy się ciekawych wiadomości o naszej grubie będąc, na emeryturze.

2. Omówienie wyjazdu 12-14 października 2022 r. do ciepłych źródeł w Szaflarach, z pobytem w Poroninie D.W. „Za Lasem ”i zorganizowanie wieczorku o tematyce góralskiej oraz drugiego wieczoru na wesoło, o tematyce nauczycielskiej. Zabawa przy muzyce D.J. Andrzeja – referują Ula i Andrzej Janikowie.
Podczas pobytu na Podhalu organizatorzy przewidują wypad do Narodowego Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem i zwiedzanie tej świątyni. Jest to dzień 13.10 - Dzień Fatimski.

3. Omówienie i logistyka kiszenia kapusty już 27.10.2022. Tradycyjne już kiszenie kapusty w Klubie Seniora. Zapisy u naszego skarbnika kol. Franciszka – lista uczestników.
Tradycyjny już poczęstunek babką, kawą i coś na słono – przygotuje Irena A.

4. Klub Seniora przy SITG KWK „Jankowice” przygotowuje się do dwóch ważnych, sztandarowych wydarzeń jakimi są: Biesiada Barbórkowo-Andrzejkowa (17.11.2022) i Spotkanie Opłatkowe (07.12.2022). Nie może nas tam koledzy i koleżanki zabraknąć.

5. Po raz pierwszy w naszym Klubie Seniora odbędą się „Klubowe Zaduszki”. Będzie to wieczór zadumy i refleksji. Zaduszki odbędą się 07.11.2022 na „Strzelnicy” w poniedziałek o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich kolegów i koleżanki - członków Klubu Seniora z małżonkami. Wieczór zaduszkowy przygotują dla nas uczniowie Zespołu Szkół Technicznych z Rybnika – Technikum Górnicze. Jest to debiut organizacyjny takiego wieczoru Ireny Adamczyk, proszę o trzymanie kciuków. Przewiduje się też poczęstunek. Bardzo proszę o zgłaszanie się do skarbnika, aby złożyć symboliczną opłatę oraz policzyć ilu nas będzie.

6. Podsumowanie jednodniowej wycieczki do Pszczyny – pałac i Imielina – zwiedzenie winnicy „Patria” - goszczenie i degustacja w piwnicach winiarni u pana Jacka Penczka. Zabawa była przednia!

Zapraszamy sympatyków naszego Klubu Seniora o przyjście i zapisanie się w nasze szeregi.
Nasze Klubowe Informacje nadal będą umieszczane na stronie „Jankowice naszo gruba” w zakładce "INFORMATOR" Klubu Seniora.

Kontakt tel. 600 829 012    e-mail adamtech@poczta.onet.pl
Irena Adamczyk - Sekretarz Klubu Seniora przy SITG KWK „Jankowice" im. Leona Adamczyka.

WRZESIEŃ 2022

Co nowego w Klubie Seniora we wrześniu 2022

1. Powstał projekt, aby utworzyć i wydrukować dla każdego uczestnika zebrania „INFORMATOR”, co będzie omawiane na najbliższym zebraniu dnia 06.09.2022 roku, oraz na co miesięcznych zebraniach, na których będą przedstawiane propozycje spotkań, imprez i wycieczek.

2. 15.09.2022 – Zaproszenie na „Pożegnanie Lata” członków Klubu wraz z małżonkami na „Strzelnicy”. Będzie to spotkanie w pomieszczeniach z poczęstunkiem i tańcami. Poczęstunek  w formie wieczornicy w budynku za opłatą ……..(można przynieść coś wyskokowego.) Do tańca grał będzie D.J. Andrzej. Nie będziemy narzekać, jeśli pogoda nie dopisze !!
Zapraszamy zabawa będzie na „STO DWA”.

3. 21.09.2022 – Wycieczka jednodniowa do Pszczyny – zwiedzanie  Pałacu Książąt pszczyńskich, a potem przejazd do winnicy „Patria” w Imielinie. Jest to nowość. Nie było jeszcze takiej wycieczki.
Możemy zobaczyć jak zakłada się winnicę przez rodzinę śląską i wysłuchać opowieści o tym miejscu. połączone z degustacją win i ich zakup w klimatycznych piwnicach. Po drodze można wstąpić do zabytkowego kościoła p.w. Matki Bożej Szkaplerznej. Koszt wycieczki to 150,00zł. (transport, bilet wstępu do wnętrz pałacowych, zwiedzanie i degustacja w winnicy, po drodze obiad). Serdecznie zapraszamy do udziału w wycieczce.

4. Ogłoszenie wyborów uzupełniających, za zmarłego kol. Andrzeja Hyła, na stanowisko członka Zarządu Klubu Seniora, które odbędą się na zebraniu dnia 03.10.2022. Prosimy o dużą frekwencję i udział w wyborach.

5. Omówienie spotkania KISZENIE KAPUSTY, które odbędzie się 27.10.2022. Zapisy na uczestnictwo – lista. Będzie poczęstunek przygotowany przez p. Irenę Adamczyk, czyli tradycyjnie: kawa, babki, świeży chleb ze szpyrkom i ogórkiem.

Sekretarz Klubu Seniora SITG przy KWK „Jankowice” im. Leona Adamczyka – Irena Adamczyk 

 

Zobacz również:

Działalność kulturalno-rozrywkowa mgr inż. Leona Adamczyka w okresie pracy zawodowej

Działalność kulturalno-rozrywkowa mgr inż. Leona Adamczyka na emeryturze

Klub Seniora przy SITG KWK „Jankowice”

Kronika działalności kulturalno - rozrywkowej Klubu Seniora przy SITG KWK „Jankowice” w latach 2000 - 2016

Kronika działalności kulturalno - rozrywkowej Klubu Seniora przy SITG KWK „Jankowice” w latach 2017 - 2019

Podsumowanie działalności Klubu Seniora w latach 2000 - 2017

Prasa o Klubie Seniora

POWRÓT DO GÓRY